home Dashboard CZ Dashboard EN

Dočkalův návrat do Evropy? Spíše Polsko než Česko, hlásí bookmakeři!

Dočkalův návrat do Evropy? Spíše Polsko než Česko, hlásí bookmakeři!

15.1.2018

Bořek Dočkal, český reprezentant, záložník a bývalý hráč AC Sparta Praha, je dle všech informací nespokojen v Čínské nejvyšší soutěži a tak dostal svolení hledat si evropské angažmá s tím, že mu smlouva stále platí do roku 2020, a v případě neúspěchu bude i nadále nastupovat za čínský Che-nan Ťien-jie.

Dočkal, jenž si okusil angažmá v Turecku či Norsku, prý není spokojen se zdejším životem a rád by se do Evropy vrátil i kvůli manželce a dětem.

S čínským týmem se v minulé sezoně na poslední chvíli zachránil v místní miliardářské soutěži, letos se také pohybuje ve spodních patrech tabulky. Komplikací pro setrvání není jen osobní život, ale i hrubý herní styl a snaha dostat se zpět do základu reprezentace, kde by měl převzít místo po Tomáši Rosickém, jenž ukončil kariéru během zimní přestávky.

Logicky se jako první varianta odchodu jeví pražská Sparta, ze které minulý rok odešel za částku 8.5 milionu eur právě do Che-nan Ťien-jie. Ta ovšem spekulace o příchodu bývalé klubové ikony nepotvrdila. Trenér Andrea Strammacioni se nechal slyšet, že by byl příchod Dočkala skvělým zpestřením a že by se příchodu nebránil, ale že je pro něj prioritou hráč na pozici defenzivního záložníka, kým Dočkal není. Navíc se jeví problémem výkupné, které by musel pražský celek Che-nanu zaplatit za předčasné ukončení smlouvy, proto se realističtěji jeví odchod do jiné evropské mocnosti. Proti příchodu na Letnou hraje i fakt, že se klub údajně dohodl na smlouvě s gabonským záložníkem Guélorem Kangou z Bělehradu.

O pár dní později do českých médií proklouzla informace, že o rodáka z Městce Králové stojí polská Legia Warszawa, která je v úřadujícím ročníku Ekstraklasy na prvním místě s dvoubodovým náskokem na Lech Poznaň. Zájem polského mistra byl následně ověřen a skutečně se Dočkal na širším seznamu možných posil nacházel. Ani jeden z klubů nechtěl situaci prozatím komentovat, je však jasné, že ke kontaktování fotbalisty došlo! Právě na přestup do Polska bookmakeři vypsali nejvyšší kurz 8:1.

Posledním možným, byť dle bookmakerů nejméně pravděpodobným závěrem, je odchod do italské Serie A. Dle anonymních zdrojů měli jet hráče do Číny pozorovat hned dva prvoligové kluby. Tuto zprávu však čínský ředitel klubu razantně zamítl.

Dle německého serveru Transfermarkt.com se hodnota hráče snížila z 8.5 milionu eur na pouhých 6 milionů. Tím se stává Dočkal lacinějším zbožím a s dvaceti devíti roky i dobrým závazkem do budoucna. O dalších krocích české hvězdy má být jasno do dvou týdnů.


                                                                                                            Ondřej Peč

Video

m3ZQhnNQNSY

 


<< zpět