home Dashboard CZ Dashboard EN

Jak bude vypadat sestava Sparty pro jarní část Het ligy dle autora článku?

Jak bude vypadat sestava Sparty pro jarní část Het ligy dle autora článku?

15.1.2018

Letenská Sparta, pod vedením italského trenéra Andrei Strammacioniho, dále posiluje svůj tým! Již v létě do týmu dorazily posily z Izraele, Francie či Itálie, nyní to má být dvojice hráčů z méně známých lig Evropy. Zájem je o rumunského Nikolae Stanciua z belgického Anderlechtu a gabonského Guelora Kangu z CZ Bělehrad.

Opačným směrem, tedy ven z Česka, se vydávají Marc Janko, který odehrál ze letenský tým pouhých 8 zápasů a Johnatan Bibiany s Georgesem Mandjeckem. Nečekaným koncem je i propuštění opory Lukáše Marečka, který za Pražany odehrál největší porci zápasů ze všech!

S kým se prý nadále počítá je útočník David Lafata, který se do sestavy nedostává tolik, jako tomu bylo dříve.

„Je to logické. Trenér nechává prostor mladším hráčům. Pokud budu dostávat alespoň nějaké šance, budu spokojený. Ke Spartě jsem přirostl a odcházet nehodlám! “ Prohlásil český útočník na adresu přestupových spekulací, nejčastěji spojovaných se severočeským FK Jablonec. „Pokud o mne nebude zájem, asi ukončím kariéru,“ podotkl nakonec.

 

Jak by tedy mohla vypadat sestava pro jarní část Het ligy?

 

Brankář:

Martin Dúbravka – Jeho pozice v brance se zdá být neotřesitelná. V poslední době je spojován s odchodem do Anglie, konkrétně s Newcastlem United, Sparta ale jeho přestup zamítla.

 

Obránci:

David Hovorka – Na podzim odehrál 13 zápasů. Je svědomitý, rychlý, aktivní po celém hřišti.

Lukáš Štětina – Odehrál 16 utkání, tedy nejvíce ze všech obránců. Jeho pozice se jeví důležitě, zřejmě bude jedním z nejdůležitějších hráčů pro jarní část. Andrea Strammacioni na něm bude jistě stavět celou defenzivní řadu.

Ondřej Zahustel – Ondřej je univerzální hráč, který dokáže hrát jak v obraně, tak v záloze. Díky tomu byl na podzim dost zatěžován. V některých zápasech nastoupil na jeho postu Vjačeslav Karavajev. Tito dva se zřejmě spolu utkají o místo na kraji obrany.

Costa Nhamoinesu – Byl nasazován do základní sestavy zejména v druhé půlce podzimu. Jeho výkony byly přesvědčivé, určitě se bude moci prosadit i na jaře. Otázkou zůstává, zda-li nebude jeho místo v sestavě ohroženo Semihem Kayou, kterému zdravotní problémy ztrpčovaly první půl rok působení v letenském celku.

 

Záložníci:

Josef Šural – Hned po Lukáši Marečkovi nejzatěžovanější záložník. Obzvláště nyní, po odchodu jeho kolegy, bude více než důležitým. Zajisté bude v hlavní kostře celku.

Tal Ben Chaim – Do příchodu Nikolaie Stanciua nejdražší posila české ligy. Je rychlý a hbitý, dokáže zamotat hlavu nejednomu obránci. Problémem u něj zůstávají zdravotní problémy. Ani to by ale v našlapaném kádru neměl být problém. Na jeho postu může stejně dobře nastupovat Bogdan Vatajelu!

Michal Sáček – Mladý talent, jenž přežil již dvě veliké čistky v rudém týmu. O pozici nejspíše svede boj s Martinem Frýdkem, jehož ze základní sestavy nejspíše vystrčí Guelor Kanga.

Guelor Kanga – Pokud se zeptáte někoho, kdo hrál proti Bělehradu, zajisté vám řekne, že byl nejnepříjemnějším hráčem na hřišti. Má výborný přehled o hře, dokáže si najít i malinkou skulinku, kterou se dostane do šance a přesnou střelou zakončí. Střídán bude zřejmě Rio Mavubou.

 

Útočníci:

Nikolai Stanciu – Pokud se potvrdí jeho příchod, nejen že bude nejdražším hráčem 1. Ligy v historii, ale stane se i postrachem prvoligových brankářů. V Anderlechtu jeho gólový apetit trpěl, nyní se ale zdá odhodlanější než kdy jindy! Ale pozor! Na přestup by také mohl doplatit, stejně jako loni Marc Janko.

Václav Kadlec – Pokud bude chtít pravidelně hrát, nečeká ho žádná procházka růžovým sadem. O hrotový post se bude přetahovat s legendárním Davidem Lafatou. O šanci se pokusí zabojovat také Lukáš Juliš, jenž na podzim nastupoval za rezervu týmu.

 

Poslední otázkou Sparty zůstává, co bude s Lukášem Váchou, který se do týmu vrátil po hostování ze Slovanu Liberec. Vzhledem k nabité sestavě nepočítáme s jeho přílišným zařazením do hry.

                                                      

                                                                                                             Ondřej Peč 


<< zpět