home Dashboard CZ Dashboard EN

Platini se dožaduje zrušení zákazu od FIFA, ten ale pokračuje dál

FIFA

Platini se dožaduje zrušení zákazu od FIFA, ten ale pokračuje dál

28.5.2018

Vyšetřování bývalého slavného fotbalisty a funkcionáře FIFA nepřineslo žádné závažné důkazy, které by potvrdily jakékoliv obvinění. 

Dle bývalého prezidenta UEFA Michaela Platiniho by měla FIFA zrušit všechny kroky, které proti němu učinila. Jedná se především o zadržení platby ve výši 1.8 milionu euro. Platini se odvolává na šetření švýcarských státních zástupců, kteří ve své zprávě uvedli, že dosud nenašli žádné důkazy, na základě kterých by mohli vznést obvinění proti bývalému prezidentovi.

„Doufám, že FIFA bude mít dostatek odvahy a slušnosti, aby zrušila kroky proti mé osobě“ řekl Platini pro agenturu AFP. Platinimu byla původně zakázána jakákoliv činnost související s fotbalem na osm let. Po odvolání byl trest snížen na čtyři roky na základě mnohaletého přínosu pro světový fotbal.

Švýcarská státní zastupitelka v sobotu uvedla, že přestože nebyly objeveny žádné důkazy, které by vedly k obvinění Platiniho, neznamená to, že by vyšetřování bylo ukončeno. Platiny může být stále předvolán k tomu, aby vypovídal před soudem. Na druhou stranu, právník Platiniho trvá na tom, že případ byl již ukončen a Platiniho jméno očištěno. Přesto FIFA nadále trvá na trvání trestu, který proti němu vynesla z důvodu porušení etického kodexu.

Platini dostal trest za podezřelou transakci dvou milionů švýraských franků z roku 2011, které dostal od Blattera. Oba přišli s tvrzením, že tato částka byla inkasována za poradenskou činnost, o transakci však neexistuje žádný doklad.

Diskuze

Přidat nový příspěvek do diskuze:
Vaše jméno:
Text:
   
 


Nebyl prozatím vložen žádný příspěvek do diskuze.
  

<< zpět