home Dashboard CZ Dashboard EN

V ČFL přestoupily obě hvězdy z bývalého kádru mistrovské Slavie: Piták a Volešák

V ČFL přestoupily obě hvězdy z bývalého kádru mistrovské Slavie: Piták a Volešák

27.8.2017

I ve třetí nejvyšší fotbalové soutěži na území Čech letos proběhly velké přestupy. Bezpochyby tím nejvýraznějším byl nákup středočeského klubu z městečka Zápy, kterému se podařilo zlanařit střelce klubu, který v minulé sezóně z ČFL postoupil do ligy druhé Fortuna národní ligy! Vedení celku SK Zápy z Prahy-východ získalo bývalého prvoligového záložníka Karla Pitáka do svých řad. Fotbalista, který patnácti góly pomohl hradecké Olympii (ta nyní změnila název na Olympii Praha – pozn. red.) k historickému postupu, ale druhou ligu už hrát nechtěl, se tak stal jedním z hlavních hitů přestupového léta v ČFL. Další z bývalého kádru mistrovské pražské Slavie Ladislav Volešák, majitel dvou titulů právě s celkem sešívaných, přestoupil z Vyšehradu do Štěchovic.

Ne snad, že by někdejší opora Slavie či Jablonce Karel Piták v sedmatřiceti letech na druhou nejvyšší soutěž neměl, podle svých slov se ale chce soustředit na novou kariéru – trenérskou. O tom, že bude pokračovat v ČFL, a konkrétně v Zápech, měl téměř jasno krátce po skončení minulé sezony.

„Zápy hrají v neděli dopoledne, to mi bude vyhovovat. Chci se už mnohem více věnovat trenérské kariéře,“ zdůvodňuje pro Jobinsport.com svou volbu odchovanec východočeského fotbalu, který se v jarní části v pražské Slavii přesunul coby asistent od juniorky k dorostu.

„Bydlí v Radonicích, takže to k nám má pět minut, to bylo jistě také rozhodující“ zmínil se trenér SK Zápy Michal Mašek a uvedl, že je to jen další ze silných argumentů pro spojení jeho Záp s někdejším kapitánem sešívaných: „Pro nás to, doufám, bude velká posila.“

Od Pitáka jako zkušeného špílmachra v táboře desátého celku uplynulého ročníku České fotbalové ligy očekávají především zlepšení ofenzivy. Ta nejspíš utrpěla loňským odchodem jiného ex-slavisty Davida Kalivody. „V uplynulém roce nám podobně produktivní hráč na pozici desítky chyběl. Doufáme, že pod Karlem Pitákem bude mančaft šlapat lépe,“ věří kouč Mašek, který se zároveň snaží zapracovat do sestavy na Zápy netradičně vysoký počet mladých hráčů: „Máme k dispozici hráče z juniorských ligových týmů, hlavně z Jablonce. Jdeme poprvé trochu jinou cestou. Uvidíme, jak si to sedne a zda se spojí starší hráči s mladými, aby to pro klub bylo v pořádku. Napoví až start soutěže.“

Zajímavé novinky v hráčských či realizačních týmech hlásí také další týmu a zejména ty z osmi středočeských zástupců ve třetí lize.V rámci dvou klubů třetí nejvyšší soutěže změnil působiště také jiný záložník s prvoligovou minulostí. Ladislav Volešák, majitel dvou titulů se Slavií, se z Vyšehradu vydal do Štěchovic. Na dohled hlavního města bude navazovat na sezonu, v níž se přihrávkou či střelou přímo podílel na třech desítkách gólů Slavoje Vyšehrad.

Změny se dějí i na lavičkách klubů ČFL. Benešov, který se na jaře zachraňoval ve třetí lize pod taktovkou asistenta Šimáčka, přivede do čtvrté třetiligové sezony Roman Veselý. Kouč s druholigovými zkušenostmi se snaží především mladými hráči nahradit odchod čtveřice cizinců. Do Benešova navíc přišel z Bohemians David Artemuk a z Viktorie Žižkov Pavel Čapek a Mario Telnar. Do Benešova zamířila i dvojice hráčů druholigové Vlašimi Martin Ngimbi Matondo a Ivan Hrebeniuk.

V Dobrovici, týmu loňského úspěšného nováčka, došlo doslova k zemětřesení a tentokrát se dotklo i trenérského křesla. Petra Hejna, který skončil po čtyřech letech, vystřídal Vladimír Sedláček. Ten v nedávné minulosti vedl ve stejné soutěži jiného reprezentanta okresu Mladá Boleslav, SK Benátky nad Jizerou. Zajímavé jistě je, že Bobrovice získala i Davida Skuhravého z prvoligového Jablonce.

                                                                               


<< zpět