home Dashboard CZ Dashboard EN

Real Madrid slaví výročí!

Real Madrid

Real Madrid slaví výročí!

8.3.2018

Real Madrid slaví své výročí jako držitel poháru pro vítěze Ligy Mistrů a Světového Poháru.

Historie světoznámého klubu z Madridu se začala psát 6. Března 1902, kdy byla oficiálně zvolena první správní rada klubu Madrid Foot ball Club. Tímto dnem se zrodila legenda o jednom z největších fotbalových odkazů. Tento odkaz pokračoval a o 115 let později je Real Madrid klubem, který získal nejvíce evropských pohárů v historii fotbalu a byl vybrán organizací FIFA jako nejlepší klub 20. Století.

Uplynulý rok se může zařadit mezi ty nejúspěšnější, kdy tým z Madridu dokázal získat trojnásobnou korunu vítězstvími ve třech mezinárodních pohárech: Lize mistrů, Evropském Superpohár a Světovém mistrovství klubů. Tyto úspěchy jen podtrhují úspěchy Realu Madrid díky celkem 11 evropským pohárům, 2 světovým pohárům, 3 poháry Intercontinental, 3 evropskými superpoháry, 2 poháry UEFA, 2 latinskými poháry, 32 ligovými tituly, a 19 tituly Copa del Reys.

Za týmovými úspěchy nezůstávají pozadu ani individuální ceny pro hráče Realu. Minulý rok dokázal získat Cristiano Ronaldo, Portugalský forward a nejlepší střelec klubu, počtvrté cenu pro nejlepšího hráče světa „Zlatý míč“. Do výberu FIFA o nejlepší jedenáctku byli vybráni hráči z řad bílého baletu hráči jako Ramos, Modric, Kroos, Marcelo a Cristiano Ronaldo. Zinedine Zidane skončil druhý v hlasování o trenéra roku.


BASKETBAL

Stejně jako fotbal, tak i basket prochází nejúspěšnějším obdobím v historii a dokázala získat pohár Copa del Rey 4x po sobě. Kromě toho basketbalisté dokázali získat  9 evropských pohárů (ligový regord), 33 vítězství pro mistra ligy, 4 španělské superpoháry, 4 mezikontinentální poháry, 1 ULEB a 1 latinskoamerický pohár.


PŘESTAVBA STADIONŮ

Pro všechny Madriďany jsou stadiony Santiago Bernabéu a Real Madrid City zdrojem velké píchy a proto byla ohlášena rekonstrukce a renovace stadionů v příštích měsících. Pro fotbalový stadion se dokonce uvažuje o zásadnějších přestavbách, kdy by mělo dojít i k zásadnějším přestavbám tak, aby mohl stadion sloužit i nadále jako mezinárodní ikona.

Zdroj:  www.realmadrid.com

Video

CYUK2y2Q-Tw&t=2s

 

Diskuze

Přidat nový příspěvek do diskuze:
Vaše jméno:
Text:
   
 


Nebyl prozatím vložen žádný příspěvek do diskuze.
  

<< zpět